Dzisiaj jest: 9.2.2023, imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda

Kocioł elektryczny i panele fotowoltaiczne – ekonomiczny i ekologiczny duet!

Dodano: rok temu Czytane: 283 Autor:
Redakcja poleca!

Panele fotowoltaiczne stanowią w Polsce coraz częściej spotykany krajobraz. Zazwyczaj widać je na dachach domów i farmach fotowoltaicznych.

Kocioł elektryczny i panele fotowoltaiczne – ekonomiczny i ekologiczny duet!
Jak informuje Instytut Energetyki Odna­wialnej, nasz kraj zajmuje czwarte miejsce w Unii Europejskiej pod względem przyrostu mocy zainstalowanej fotowoltaiki. Co warto o niej wiedzieć? Jak radzić sobie z nadmiarem wytworzonej energii by jej bezpowrotnie nie tracić?

Fotowoltaika ma mnóstwo zalet. Dzięki energii czerpanej ze słońca uniezależniamy się od podwyżek cen prądu. Na dodatek jest ona odporna na różne czynniki pogodowe takie jak śnieg czy wiatr, nie wymaga napraw, ponieważ panele są praktycznie bezawaryjne (nie posiadają części ruchomych). Nic dziwnego, że liczba nowych instalacji PV systematycznie i dynamicznie rośnie!
 

Panele fotowoltaiczne i nadwyżka wyprodukowanej energii

Jak się okazuje, system rozliczania domowych elektrowni powoduje jednak już teraz stratę wyprodukowanego prądu na poziomie nawet 20-30 procent. Możliwe, że regulacje i nowe przepisy jeszcze tę stratę powiększą. Co więcej, zdarza się, że moc instalacji fotowoltaicznych jest przeszacowana w stosunku do potrzeb gospodarstwa domowego. W takim przypadku, by efektywniej wykorzystywać produkowany przez nas prąd, świetnym rozwiązaniem okazuje się montaż kotła elektrycznego i wykorzystywanie dodatkowej energii na ogrzewanie!
 

Kocioł elektryczny i panele fotowoltaiczne, czyli jak być eko!

Kocioł elektryczny świetnie nadaje się do nowoprojektowanych instalacji, a także w przypadku modyfikacji już istniejących systemów grzewczych. Jest łatwy montażu i prosty w obsłudze, a dzięki możliwości współpracy z instalacjami PV i nowoczesnej technologii pozwala urządzeniu działać zarówno jako główne lub dodatkowe źródło ciepła.

Zaawansowane technologicznie urządzenia mają takie funkcje jak praca w układach otwartych oraz zamkniętych C.O. czy programowanie ilości kWh, które kocioł może zużyć. To sprawia, że wyprodukowaną energię możemy wykorzystać w najbardziej optymalny sposób.
 

Co więcej, niektóre kotły mają funkcję tygodniowego programowania czasu pracy. To sprawia, że możemy dostosować jego pracę do momentu najwyższej nadprodukcji energii przez panele fotowoltaiczne. Chcesz połączyć kocioł elektryczny z fotowoltaiką i szukasz profesjonalnego sprzętu i doradztwa? Wejdź na https://www.defro.pl/k,88,kotly-elektryczne.html .

Niezaprzeczalną zaletą kotła elektrycznego jest jego relatywnie niewysoka cena, która wraz z możliwościami wykorzystania energii jakie daje – okazuje się świetną inwestycją na lata!

Źródło: ES
Polecane
GOTOWE ZESTAWY FOTOWOLTAICZNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU (kliknij i oszczędzaj na energii)