Dzisiaj jest: 9.2.2023, imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda

Ile kosztuje ubezpieczenie fotowoltaiki?

Dodano: rok temu Czytane: 278 Autor:
Redakcja poleca!

W ostatnich latach w Polsce możemy dostrzec znaczny wzrost popytu na urządzenia fotowoltaiczne.

Ile kosztuje ubezpieczenie fotowoltaiki?
Decydują się na nie ludzie chcący być bardziej ekologiczni, jak i ci, którzy widzą w tych instalacjach dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jest to jednak dość kosztowna inwestycja, dlatego wiele osób decyduje się ubezpieczyć swoje instalacje fotowoltaiczne.

Dlaczego warto ubezpieczyć swoją instalację?

Głównym powodem, dla którego warto to, zrobić jest zabezpieczenie się na ewentualność szkód, które mogą powstać w wyniku zdarzeń losowych, takich jak np. działanie osób trzecich czy katastrofy naturalne. W dzisiejszych czasach trzeba być szczególnie przygotowanym na to drugie.

Przykładowe koszty ubezpieczenia

Cena ubezpieczenia jest obliczana na podstawie wartości instalacji, przykładowo może to być 187 zł raty za instalację wartą 25000 zł. Na cenę wpływają także rodzaj instalacji, zastosowane zapezpoieczewnia elektryczne oraz jej lokalizacja (np. czy wystepuję w rejonie powodzi). 

Poniżej odnajdziesz przykładowe stawki rat dla ryzyk nazwanych:Jeśli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem swojej instalkacji, sprawdź kalkulator obliczający składkę na stronie https://chronie.pl/oferty/ubezpieczenie-fotowoltaiki/a/foto0043
Wprowadzając kod "
Foto0043" masz 10% rabatu! 

Tego typu ubezpieczenie pokrywa uszkodzenia instaalcji znajdujących się zarówno na domie jednorodzinnym, budynku gospodarczym czy też budowli. 

Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje szkody powstałe wskutek następujących zdarzeń losowych takich jak huragan, lawina, przepięcia, uderzenie pioruna, pożaru czy też gradu. Ponadto ochrona obejmuje także kradzież lub dewasdtację naszej instsaalacji przez osoby trzecie. 
Źródło: zdjęcia głównego flickr.com (autor Lorie Shaull)
Polecane
GOTOWE ZESTAWY FOTOWOLTAICZNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU (kliknij i oszczędzaj na energii)