Dzisiaj jest: 19.10.2021, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Poznaj zalety stosowania domowych magazynów energii. Czy to się opłaca?

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 71 Autor:
Redakcja poleca!

Domowe magazyny energii to po prostu urządzenia, w których magazynowana jest nadwyżka energii pozyskanej dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Poznaj zalety stosowania domowych magazynów energii. Czy to się opłaca?

Obecne rozwiązania energetyczne umożliwiają jednak również odsprzedaż nadmiaru prądu do firmy do dystrybutora prądu. Dowiedz się, które z rozwiązań jest bardziej funkcjonalne i czym dokładnie jest domowy magazyn energii. Sprawdź również, gdzie kupić najlepszy sprzęt tego rodzaju Oto kilka interesujących faktów o wadach i zaletach tych urządzeń!
 

Czym są i jak działają domowe magazyny energii?
 

Domowe magazyny energii mogą przybierać postać nieco większych lub mniejszych urządzeń, które kształtem przypominają sześcienną skrzynkę. Można je więc umieścić niemal w każdym miejscu, a ich zadaniem jest magazynowanie nadwyżki energii, którą Twoje panele fotowoltaiczne zdążyły już pobrać z energii słonecznej. Dzięki temu nawet podczas przerw w dostawie prądu nie odczujesz dyskomfortu związanego z jego brakiem. Jak dokładnie działają te funkcjonalne urządzenia?

Pobrana ze słońca energia może być na bieżąco użytkowana lub — jeśli występuje nadwyżka —  magazynowa. Jeśli zastanawiasz się, jak dokładnie działa magazyn energii słonecznej wyobraź sobie proces, w którym nadmiar prądu z fotowoltaiki trafia do zwykłych akumulatorów i w postaci substancji chemicznej oczekuje na ponowne wykorzystanie. Tak przechowywana energia może być w dowolnym czasie uwolniona i spożytkowana w Twoim gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie. Jest to możliwe dzięki występującym podczas magazynowania odwracalnym reakcjom chemicznym. 

W skrócie więc jeśli magazynujesz nadmiar wytworzonego przez instalacje prądu w magazynie energii, możesz go ponownie wykorzystać kiedy zechcesz. Przypomina to więc tworzenie zapasów, które zapobiegawcze osoby mają zawsze w pogotowiu. Często zdarza się np., że użytkownicy wykorzystują tak zmagazynowaną energię nocą, kiedy panele nie mają dostępu do promieni świetlnych. Jest to szczególnie istotne w przedsiębiorstwach, które pracują 24 godziny na dobę. 
 

“Magazyny energii mają prostą budowę i intuicyjny sposób zarządzania. Posiadając jedno urządzenie, zawsze masz możliwość rozbudowy magazynu. Pamiętaj, że wybierając urządzenia kumulujące energię renomowanej i doświadczonej marki, istnieje większa szansa na oszczędności oraz bezawaryjne użytkowanie systemu “

 

Gdzie znaleźć magazyny energii wysokiej jakości?

Jeśli chcesz skorzystać z usług i doradztwa profesjonalnego przedsiębiorstwa oferującego innowacyjne magazyny energii, wybierz np. doświadczoną firmę Solar Energy Development  z Katowic - www.magazynyenergii.pl.  Marka współpracuje z potentatem w dziedzinie energii odnawialnej. Zalety skorzystania z usług tej firmy to m.in.:

 • rzetelne doradztwo,
 • doświadczenie,
 • wysoka jakość produktów,
 • zaawansowane zaplecze techniczne i logistyczne,
 • aż 10 lat gwarancji.

Zalety używania magazynów energii z instalacji fotowoltaicznej

Podstawowe zalety używania domowych magazynów energii to m.in.:

 • niezależność względem tradycyjnych dostaw prądu,
 • oszczędność,
 • możliwość posiadania dostępu do prądu w miejscach które nie mają połączenia z linią energetyczną,
 • darmowe korzystanie z prądu nocą,
 • życie w zgodzie z ekologią,
 • brak strat w przypadku awarii prądu np. podczas produkcji,
 • łatwy montaż,
 • wieloletnie gwarancja.

Magazyny energii, a odsprzedaż prądu do firm energetycznych
 

Jeśli zastanawiasz się, czy w przypadku Twojego gospodarstwa domowego bardziej opłaca się nadwyżkę energii odsprzedać, czy też magazynować przemyśl wszystkie aspekty tego zagadnienia. Pamiętaj, że obecnie niektóre firmy energetyczne wręcz nie chcą kupować od klientów nadmiaru ich prądu. 
 

Choć może się wydawać, że magazyn energii jest po prostu dodatkowym wydatkiem, sytuacje życia codziennego pokazują, że często jest to jedyne wyjście w awaryjnych sytuacjach takich jak brak prądu lub awaria instalacji elektrycznej. Jeśli posiadasz duże przedsiębiorstwo i doświadczyłeś już, czym jest przerwa dostawy prądu — inwestycja w magazyn energii z pewnością będzie dla Ciebie jednym z najkorzystniejszych rozwiązań. Dowiesz się więcej na https://magazynyenergii.pl/magazyny-energii/.
 

W przypadku wątpliwości co do parametrów, jakości i opłacalności tego rozwiązania w Twoim obiekcie, warto skonsultować się z doradcami z firmy Solar Energy Development z Katowic, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości. 
 

Podsumowując, magazynowanie energii umożliwia stworzenie bardziej bezpiecznego i autonomicznego systemu energetycznego. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla osób używających prądu produkowanego przez instalację fotowoltaiczną jak i dla klientów tradycyjnych zakładów energetycznych. 

Źródło: ES
Polecane