Dzisiaj jest: 1.3.2024, imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy

Kiedy instalacja fotowoltaiczna produkuje najwięcej prądu?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 773 Autor:
Redakcja poleca!

Odnawialne źródła energii, inaczej OZE zyskują w Polsce coraz większą popularność. Czyste i proste pozyskiwanie energii elektrycznej, świadczy o odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i los planety.

Kiedy instalacja fotowoltaiczna produkuje najwięcej prądu?
To również decyzja, która się zwyczajnie opłaca – ogranicza nasze rachunki za prąd, a my możemy czerpać z tego korzyści finansowe.

Eksploatacja paneli fotowoltaicznych jest darmowa, dlatego koszt dostarczanej do naszego domu energii wynika tylko z zakupu instalacji. System PV jest bardzo trwały. Niektóre firmy, takie jak iSun stawiają na profesjonalizm i szybką instalację. Ponadto, dają gwarancję 15 lat na zainstalowane panele. Generowanie własnej energii to nie tylko oszczędności, ale podniesienie wartości budynku.

Fotowoltaika czerpie energię ze słońca i przetwarza ją w energię elektryczną. Pozyskany w ten sposób prąd, jest dla inwestora całkowicie darmowy. Musi on pokryć jedynie koszty instalacji paneli oraz ich kupna. Cena inwestycji zależy przede wszystkim od mocy systemu, która z kolei związana jest z ilością paneli. Im jest ich więcej tym większa moc instalacji.
 

Zatem, kiedy instalacja fotowoltaiczna produkuje najwięcej prądu?

System PV działa przez cały dzień, bez względu na porę roku. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że to latem, kiedy zapotrzebowanie na energię elektryczną jest znacznie mniejsze niż jesienią, a słońce świeci długo i intensywnie, powstają nadwyżki energii. Jednak nie ma się o co martwić. Nadwyżki zostają odesłane do sieci elektroenergetycznej i tam zmagazynowane. Klient, może odebrać je np. zimą, kiedy to zapotrzebowanie na energię jest większe. Wszystko to zostało ujęte w przepisach prawnych, dzięki którym zakład nie może odmówić przyjęcia wytworzonej przez klienta energii.
 

Jak to wygląda w praktyce?

Za każdą zmagazynowaną 1 kWh, można odebrać 0,8 kWh, pod warunkiem, że moc instalacji nie przekracza 10 kW. Jeżeli jest ona większa, za każdą odesłaną do sieci 1 kWh, przysługuje 0,7kWh.
Jest to jedyna „opłata”, jaką ponosi się za przesył i magazynowanie prądu.

Koszty fotowoltaiki są zależne od kilku czynników, jak: lokalizacja paneli, konstrukcja i stopień nachylenia dachu, rozmiar instalacji, montaż, jakość inwertera itd. Jednak koszty te, to nic
w porównaniu z tym, ile pieniędzy możemy zaoszczędzić – montując taki system. Klienci firmy iSun zaoszczędzili w ten sposób ponad 1 mln złotych.

Chcąc zakupić panele fotowoltaiczne, warto rozejrzeć się na rynku. Firma iSun posiada wykwalifikowanych doradców w Polsce, którzy profesjonalnie dobiorą instalacje dla domu oraz wykonają szczegółowy audyt za 0zł!
 

Fotowoltaika jest bardzo uniwersalna – wyprodukowana przez nią energia może zostać wykorzystana do zasilenia elektrycznego kotła, naładowania samochodu elektrycznego czy funkcjonowania urządzeń elektrycznych, które znajdują się w domu.

Źródło: ES
Polecane
GOTOWE ZESTAWY FOTOWOLTAICZNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU (kliknij i oszczędzaj na energii)