Dzisiaj jest: 20.7.2024, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Instalacja paneli fotowoltaicznych – czy to mi się opłaca?

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1011 Autor:
Redakcja poleca!

Powszechnie uważa się, że panele fotowoltaiczne na dachach domów i gospodarstw to symbol luksusu, a pozwolić sobie na ich zakup mogą tylko najbogatsi. Otóż wcale tak nie jest!

Instalacja paneli fotowoltaicznych – czy to mi się opłaca?
Dzięki podatkowej uldze termomodernizacyjnej obowiązującej od 2019 roku oraz sprawdzonych, licznych korzyści wynikających z takiej instalacji okazuje się, że fotowoltaika w dłuższej perspektywie pozwala na ogromne oszczędności. Przyszłe rachunki za prąd można zredukować nawet o 90%.

 

BYCIE ECO – ZWYKŁY TREND CZY KONIECZNOŚĆ?
 

Przed podjęciem decyzji o instalacji fotowoltaiki w swoim domu, firmie czy gospodarstwie rolnym należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Popularności tego typu działań niewątpliwie trzeba upatrywać w rosnącej świadomości konsumentów na temat eksploatowania zasobów naturalnych naszej planety. Nie od dziś przecież wiadomo, że elektrownie węglowe są źródłem choćby ogromnych zanieczyszczeń powietrza, co nie pozostaje bez wpływu na naszą kondycję zdrowotną. Niektóre badania mówią o zatrważającej liczbie 3 500 przedwczesnych zgonów w skali roku spowodowanych wdychaniem powietrza o wątpliwej jakości. Polska przez wiele lat zajmowała niechlubne pierwsze miejsce pod względem stężenia rakotwórczego benzo(a)pirenu spośród wszystkich państw Unii Europejskiej przekraczając jego dopuszczalne stężenie w powietrzu nawet kilkukrotnie. Do tego dochodzi również rakotwórcza mieszanka metali ciężkich – PM10 – wyprodukowana przez przedsiębiorstwa i gospodarstwa opalane paliwami stałymi.
 

Na szczęście jako kraj zaczęliśmy wdrażać działania mającej na celu poprawę obecnych warunków. Ustawa antysmogowa oraz Krajowy Plan Ochrony powietrza to tylko niektóre z ustaleń mających przysłużyć poprawieniu się naszych warunków życia. Jednak bez zaangażowania małych i średnich gospodarstw nie możemy liczyć na szybką zmianę. Głównymi emitentami szkodliwych gazów jest „niska emisja” (zanieczyszczenia z domowych pieców), dostawcy usług transportowych oraz przemysł energetyczny wykorzystujący spalanie węgla.

 

PANELE SŁONECZNE – WADY I ZALETY

Instalacja fotowoltaiczna może wydawać się kosztowna, ale trzeba pamiętać o tym, że jest to Instalacja fotowoltaiki może wydawać się kosztowna, ale trzeba pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy. Nasza firma iSun oferuje wiele lat gwarancji na montaż paneli słonecznych oraz nadzór nad ich działaniem m.in. po to, by klienci mogli czuć się bezpiecznie w związku z poniesionymi kosztami. Zalet takiej decyzji jest zdecydowanie więcej.
 

Po pierwsze – oszczędność. Instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu czy biura pozwala oszczędzić na prądzie kilkanaście tysięcy złotych w przeciągu kilku lat! Można również zabezpieczyć się na przyszłość – ewentualne nadwyżki energii nie muszą przepadać. Osoby fizyczne mogą przekazywać prąd do pobliskiej sieci, a w razie potrzeby odebrać go w postaci upustu od danego operatora. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla obu stron. I dla środowiska.
 

Po drugie – dobro Ziemi. Ekolodzy nie bez przyczyny nawołują do większego zaufania do odnawialnych źródeł energii. Jak widać, jest to korzystniejsze działanie nie tylko dla naszej planety, ale jak pokazuje pierwsza część artykułu – dla naszego zdrowia. Jeśli nie zadbamy o środowisko naturalne to kolejne pokolenia mogą sobie nie poradzić z nasilającymi się zmianami klimatycznymi. Ingerencja człowieka w naturę może przypominać błędne koło – jeśli nie przerwiemy go w odpowiednim momencie, skutki okażą się katastrofalne.
 

Po trzecie – wygoda. Panele słoneczne są całkowicie bezpieczne i działają bezobsługowo. Urządzenia fotowoltaiczne i specyfikę montażu dobiera się w taki sposób, by był dla nas jak najbardziej korzystny i służył nam na lata. Mamy pełną kontrolę nad tym, co się dzieje. Pełna automatyzacja oraz bezawaryjność sprawią, że będziesz miał więcej czasu dla siebie i swojej rodziny. Nie trzeba będzie się martwić o to, że przed pracą należy rozpalić domowy piec, ponieważ jeśli tego nie zrobisz może do wieczora zabraknąć ciepłej wody. Warto upraszczać swoje życie na tyle ile się da.

Na potwierdzenie naszych słów mamy opinie setek zadowolonych klientów. Zastanów się i wybierz dobrze.

Źródło: OF
Polecane
GOTOWE ZESTAWY FOTOWOLTAICZNE DO SAMODZIELNEGO MONTAŻU (kliknij i oszczędzaj na energii)