• de
  • gb
  • ru
 

Zaloguj się przez Katalog firm - fotowoltaika, energetyka słoneczna, kolektory słoneczne

zapomniałem hasło
Aktualnie jesteś: Strona główna » Aktualności » Alternatywne źródła energii sposobem na oszczędzania paliw kopalnych
 

Alternatywne źródła energii sposobem na oszczędzania paliw kopalnych

2015-06-10 (komentarzy 0)

Poleć na:          

Nie można oszacować, na jak długo wystarczą światu dostępne zasoby paliw, takich jak węgiel kamienny, ropa naftowa, czy gaz ziemny. Dzieje się tak, dlatego że kończą się znane nam pokłady surowców, ale równocześnie postęp techniczny i technologiczny pozwala odkrywać i eksploatować do tej pory nie znane zasoby paliw. Wskutek tego można spotkać opinie, że światu nie zagraża deficyt energii. Należy się jednak zastanowić, jak długo jeszcze nauka pozwoli nam sięgać coraz głębiej w głąb ziemi i jakie poniesiemy z tego powodu konsekwencje. Paliwa drożeją z roku na rok i coraz mniej ekonomiczne wydaje się ich wydobywanie. A czy świat XXI wieku zdolny jest przeżyć bez energii?
Ratunkiem dla energetyki świata mogą być alternatywne źródła energii, których zasobów na naszej planecie nie zabraknie. W rozumowaniu tym, jest jednak haczyk, że dotyczy ono aspektu globalnego, a nie lokalnego. W sferze lokalnej mogą występować deficyty energetyczne, gdyż nie w każdym miejscu na Ziemi da się zastosować alternatywne źródła energii.
Obecna sytuacja energetyczna stwarza możliwości pozyskiwania energii z takich źródeł jak promieniowanie słoneczne, energia geotermalna ziemi, czy wykorzystanie energii zawartej w wietrze i wodzie. Z racji tego, że póki co sprawność wytwarzania energii z tych źródeł, nie stoi na najwyższym poziomie, stosuje się je w elektrowniach mniejszych mocy, wspomagających systemy tradycyjnych źródeł energii. Pozwala to na zmniejszenie skali wydobywania paliw kopalnych.

Wróć do listy »

Liczba komentarzy 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto